Haber

Ttb Deprem Koordinasyon Merkezi Hatay’da Poliklinik Hizmetlerine Başladı

Türk Tabipler Birliği(TTB), deprem sonrası Hatay’da kurduğu koordinasyon merkezinin bugün itibarıyla poliklinik hizmetlerine başladığını duyurdu.

TTB’den bugün sabah saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, 6 Şubat 2023 depremlerinin ardından bölgeye giden TTB heyeti; TTB Olağandışı Durumlarda Sağlık Hizmetleri Şubesi ve TTB Halk Sağlığı Şubesi’nin tabip odaları ve sağlık emek-meslek örgütleri üyeleri ile birlikte Hatay’da uyum merkezi kurduğu hatırlatıldı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Deprem bölgesinde yaşanan organizasyon problemlerini ortadan kaldırmak, yerelde sağlık emek-meslek kuruluşlarının çalışmalarını koordine etmek ve gözetim sağlık hizmetlerini yürütmek amacıyla kurulan uyum merkezi şubat ayı itibari ile poliklinik hizmetlerine başlamıştır. 11, 2023.

Konteyner kent hazırlıklarını yürüten uyum merkezi, mahalle ve köylere de ulaşarak sağlık hizmeti sunumunda sorun yaşayan bölgelerin sağlık hizmeti ihtiyacını karşılarken, aynı zamanda Sahra Hastanesi kurma çalışmalarını da sürdürüyor. bölge.

Hatay’da birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmetlerinin sunumunda yaşanan sorunları ve analiz yollarını değerlendiren merkezin, bölgede ortaya çıkabilecek olası halk sağlığı sorunlarının analizine katkı sağlaması planlanıyor.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu