Haber

Son Dakika: Önümüzdeki sezon Süper Lig’de 8+6 yabancı kuralı uygulanacak

Türkiye Futbol Federasyonu önümüzdeki dönemde uygulanacak yabancı kuralını açıkladı. Alınan karara göre ilk 11’deki 8 yabancı oyuncu önümüzdeki dönemde aynı anda sahada görev alabilecek.

KARAR VERİLDİ

Konuyla ilgili TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 2023 – 2024 Futbol Dönemi. SporToto Büyük Lig ve Spor Toto 1. Lig’deki yabancı futbolcu başvurusunun aşağıdaki şekilde yapılmasına karar verildi;

Buna göre;

2023-2024 Futbol Döneminde Spor Toto Harikalar Ligi’nde yer alan Kulüpler, müsabakalarında 8’den fazla yabancı uyruklu futbolcu olmaması şartıyla maç isim listesi ve A Grubu Listesi’ne en fazla 14 yabancı uyruklu futbolcu yazabilecek. sahada oynamaya devam eden takım.

2023 – 2024 Futbol Döneminde Spor Toto 1. Lig Kulüpleri, takımlarında en fazla 5 yabancı uyruklu futbolcu bulunması şartıyla maç isim listesi ve A Kadro Listesine en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu yazabilecektir. bir yandan da sahada oynamaya devam ediyor. Söz konusu kararların detayları 1. Transfer ve Tescil döneminden önce açıklanacaktır.

haber-tasova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu