Yaşam

Nevşehir Belediyesi’nden Okul Kütüphanelerine 51 Bin Kitap

Nevşehir Belediyesi, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve okul kütüphanelerini zenginleştirmek amacıyla Nevşehir il merkezindeki 36 ilk ve ortaokula 51 bin kitap bağışladı.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza eğitim hayatlarının her aşamasında destek olan ve eğitimlerini her yıl artırarak sürdüren Nevşehir Belediyesi, il merkezindeki okullar için yeni bir çalışma başlattı.

Öğrencilerin kitapların büyülü dünyasıyla tanışması ve okuma alışkanlığının artması amacıyla Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından çeşitli yayınevlerinden temin edilen 51 bin kitap, il merkezindeki tüm ilk ve ortaokullara dağıtıldı.

Dağıtılan kitaplar okul yönetimleri tarafından okul kütüphanelerine kaydedilecek ve okumaları için çocuklara dağıtılacaktır.

İstiklal Ortaokulu, 23 Nisan Ortaokulu ve Anaokulu, Lütfi Pamukçu Ortaokulu ve 19 Mayıs İlkokulundaki dağıtım programlarına katılan Nevşehir Belediye Başkanı. Mehmet Savran, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle toplantıya geldi.

Okuduğu okullarda öğretmenlerle sohbet eden ve Nevşehir Belediyesi’nin eğitim projeleri hakkında istişarelerde bulunan Savran, öğrencilerle kitaplar hakkında da sohbet etti.

Nevşehir Belediyesi tarihinin en büyük eğitim projelerini hayata geçirdiklerini ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim hayatına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Savran, yaptığı açıklamada, “51 bin kitaba ulaştık. 2023’ün ilk aylarında. Bu şekilde okullarımızın kütüphanelerine takviye yapıyoruz ve burada kayıt altına alındıktan sonra öğrencilerimize okumaları için dağıtılıyor. Kitap okumak çok değerli, çocuklarımıza ve eğitime yapılan yatırım çok değerli.

Belediye olarak bunu çok ciddiye alıyoruz. Nitekim 51 bin kitap Nevşehir ölçeğinde bir il için çok önemli bir rakam. Bu sayıyı artırarak okullarımıza desteğimizi sürdüreceğiz. Ayrıca LGS ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için önemli bir çalışmamız var. Onlar için yaptığımız online ve yüz yüze deneme sınavları ile birlikte ücretsiz soru bankası setleri dağıtıyoruz. Eğitimde ve gençlerimizde dimdik durmaya devam edeceğiz.” söz konusu.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

gedizajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu