Haber

HDP Kadın Meclisi’nden cinsiyetçi paylaşıma tepki

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a yöneltilen cinsiyetçi paylaşıma yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

MÜCADELE MESAJI

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat Osman Taşdemir’in Demirtaş’a yönelik ifadelerine dikkat çekilen açıklamada, saldırgan Taşdemir’in kullandığı ifadelerin şahsından bağımsız olmadığı vurgulandı. bu politikalar. Açıklamada, “Başak Demirtaş ve birçok yoldaşımız daha önce birçok kez sosyal medyada paralı trollerin hedefi oldu. Ancak bu saldırıların hiçbiri bizi mücadelemizden alıkoymadı. Başak Demirtaş’a yönelik bu saldırı, kadın mücadelemize yönelik bir saldırıdır.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Kadın düşmanı politikalara bel bağlayarak yoldaşlarımıza yönelik bu saldırıları gerçekleştirenler ve buna sessiz kalanlar çok iyi bilmelidirler ki Başak Demirtaş yalnız değildir. Kadın örgütlenmemize ve dayanışmamıza olan inancımızla bu saldırılara karşı mücadelemizi artıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İstanbul Barosu, Osman Taşdemir hakkında derhal soruşturma başlatmalı ve gerekli cezai yaptırımları uygulamalıdır. Başak Demirtaş’a yönelik bu saldırıya karşı tüm kadın örgütlerini örgütlenmelerini ve çabalarını artırmaya çağırıyoruz. Başak Demirtaş yalnız değil.” (HABER MERKEZİ)

derecikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu