Haber

Doğu Marmara ve Batı Karadeniz Bölgelerinden deprem bölgelerine yardım seferberliği sürüyor

Karabük, Kocaeli, Düzce ve Bolu’da Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illere yardımlar sürüyor.

Karabük Kesikli Ahşap Konut Sitesi deprem bölgesinde kurulacaktır.

Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, afet bölgelerinin süreksiz barınma ihtiyacı için ağaç evlerden oluşturulması planlanan Karabük Ahşap Evler Sitesi’nin değerlendirme toplantısı, ardından Vali Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirildi. deprem.

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıda Safranbolu’da faaliyet gösteren oda, birlik, dernek ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine Karabük Kesikli Ahşap Lojman hakkında bilgi verilerek fikir alışverişinde bulunuldu.

Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 5 UMKE gönüllüsü ile 12 acil sağlık hizmetleri çalışanı Hatay, Adıyaman ve Gaziantep’e uğurlandı.

Kocaeli

Çayırova Belediyesi örgü kursuna katılan kursiyerler, depremzede çocuklar için atkı, bere, patik ve oyuncak ördü.

Belediyeden yapılan açıklamada, deprem bölgesi için yardım seferberliği devam ediyor.

Dikim ve nakış kursu katılımcıları tarafından battaniye ve eşofman takımı hazırlandıktan sonra örgü kursuna katılan bayanlar da harekete geçti. Kursiyerlerin depremzede çocuklar için ördükleri atkı, bere, patik ve oyuncaklar bölgeye gönderilecek.

Düzce

Düzce Belediyesi’nden bir destek grubu, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gitti.

Türkoğlu ilçesini “kardeş ilçe” ilan eden Düzce Belediyesi, bölgedeki çalışmalara katkı sağlamaya devam ediyor.

Başkan Vekili Hüdaver Showyli, lider yardımcıları Okan Kaltu, Barış Bayrak, Murat Gülmez, Hasan Günden, İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Muhtar İşleri Müdürü Gönül Asuk ve Sosyal İşler Müdürü Elife Özerçetin depremden etkilenen bölgelerin yeniden inşası için bölgeye gitti ve depremzedelere yardım ulaştırılması.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ile gündeme gelen Düzce Belediyesi heyeti, Kahramanmaraş’ta yapılan hasar tespitleri sonucunda yıkılmasına karar verilen ve şu anda kaldırılmayı bekleyen binalar için sürecin nasıl işleyeceğini görüştü. enkaz.

Depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının düzenli bir şekilde karşılanması konusunda istişarelerde bulunan ekipler, ardından ilçede incelemelerde bulundu.

Öte yandan Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bölgede bozulan altyapıların onarılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bölünmüş

Depremin ardından Bolu’daki Hattat Emin Barın Yurdu’na yerleştirilen depremzedeler, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 16 poliklinikte 16 uzman doktor, psikolog, çocuk gelişimi uzmanı ve diyetisyen tarafından tarandı.

dogankenthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu