Haber

Başkan Arda’dan vatandaşlara “oy verin” çağrısı

Vatandaşları ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanmaya davet eden Önder Halil Arda, “1 oy ne değiştirir?” Öyle düşünme. Bir oy, çocuklarımızın geleceğini değiştirir. Lütfen sandığa gidin ve oyunuzu kullanın! Bu değişim bizim elimizde” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Gaziemir’de yaşayan 103 bin 524 seçmenin 92 bin 290’ı sandık başına giderek oy kullandı. 9 bin 431 Gaziemir seçmeni sandık başına gitmedi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi sandık başına gitmeyen seçmen sayısına dikkat çekti ve herkesi oy kullanmaya davet etti.
Sosyal medya hesaplarından paylaştığı görüntüde oy kullanmanın değerine ve oy kullanmayan seçmen sayısına dikkat çeken Lider Arda, “14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde değerli bir başarı göstermiş olsak da Türkiye’nin en çok tercih edilen seçimlerinden biri oldu. Türkiye’nin en kritik seçimleri, ilçemizde yüzde 90’ın üzerinde katılımla, 9 bin 431 kişiyle yapılacak. Seçmen maalesef oy kullanmaya gitmedi. Biliyorum; Kiminiz hastaydınız, kiminiz şehir dışındaydınız. Kiminiz bu sistemin değişeceğine inanmadı, kiminiz içten gelmedi, kiminiz gerekli görmedi. Duygularını anlıyorum. Ancak 14 Mayıs’ta seçimler devam ederken okullarda gördüklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. 94 yaşında bir teyze tekerlekli sandalyesinde oy kullanmak için sıradaydı. Birçok engelli vatandaşımızı sandık başında gördüm, onlar da ülkelerinin geleceği için söz sahibi olmak için oradaydılar. Yeni doğan bebeği ile gelenler, görevi olmadığı halde nöbet tutanlar, komşu ve akrabalarını arabayla getirip oy kullananlar. Ülkemiz ve geleceğimiz için umut veren görüntülere tanık oldum. Ama 28 Mayıs artık sıradan bir seçim değil, bir referanduma dönüştü. Tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum, oy kullanmayan dost, akraba, tanıdığınız varsa lütfen onları sandığa gelmeye ikna edin. Kol kola sandık başına gidip oyumuzu verelim. Gelecekte ‘ülkeyi tek parti yönetimine teslim etmeyen’, ‘demokratik yöntemlerle otokratik bir yönetimi tarihin çöplüğüne atan’ bir ülkenin evlatları olarak tarih kitaplarında gururla anılmayı hak edelim. . ‘1 oyla ne değişir?’ Öyle düşünme. Bir oy, çocuklarımızın geleceğini değiştirir. Lütfen sandığa gidin ve oyunuzu kullanın! Bu değişim bizim elimizde” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-aliaga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu